Výpočty – testy

Výpočty - testy

Výpočty – testy

Výpočtytesty – pro budoucí taxikáře je znalost místopisu svého města opravdu důležitá a naše testy vaše znalosti náležitě otestují. Testy si mohou vyzkoušet i zkušení řidiči nebo zákazníci. Připravujeme také testy z jiných měst (což je časově náročné), takže pokud máte nějaké zkušenosti, nápady nebo materiály, napište nám.

Výpočty tady zjistíte jak jste na tom jako taxikář finančně a kolik vás vyjdou náklady na jeden kilometr po započtení všech nákladů.Výpočty – testy pomáhají taxikářům pochopit, kolik opravdu vydělávají v porovnání s jejich výdaji. Hlavně nováčci tak mohou lépe pochopit neschopnost a laxní přístup Magistrátu hl. m. Prahy v porovnání s jinými městy. Viz. článek: Pražské taxíky patří k nejlevnějším v Evropě (novinky.cz)

Levnější taxi než v Praze jezdí z evropských metropolí už jen v Lisabonu a Varšavě. Podobné ceny jako u nás platí klienti za jízdu taxíkem v Moskvě. Vyplývá to ze studie cestovatelského portálu GoEuro.

Web srovnával ceny taxíků v šedesáti vybraných hlavních městech světa a porovnával je s cenami veřejné dopravy a alternativní mobilní taxislužby Uber.

V Praze zaplatí cestující za desetikilometrovou cestu 11,56 eura (319 korun). Jen nepatrně levnější než v Praze jsou taxíky v ruské metropoli Moskvě.

Nejlevněji jezdí ze srovnávaných evropských metropolí taxíky v portugalském Lisabonu, kde stejná cesta stojí průměrně 8,75 eura (242 korun). Druhá nejlevnější je polská Varšava, kde vyjde cesta na 248 korun.

Mezi nejdražší v Evropě patří taxislužba v Německu. Podle studie stojí desetikilometrová jízda v taxi v Berlíně průměrně 19,77 eura (545 korun). Ve Frankfurtu nad Mohanem je průměrná cena za stejnou cestu 20,30 eura (560 korun), v Mnichově 20,50 eura (566 korun) a v Düsseldorfu 21,84 eura (603 korun).

Dražší než v Německu jsou taxíky v Evropě ještě v Londýně (629 korun) a také ve Švédsku a Švýcarsku. Ve Stockholmu stojí desetikilometrová jízda průměrně 31,57 eura (872 korun), v Curychu 36,48 eura (1 007 korun) – což je podle studie také nejvíce na světě.


Kolik stojí taxi (vybraná města, v korunách)
Město / Cena za deset kilometrů
Curych – 1 007
Stockholm – 872
Berlín – 545
Madrid – 357
Praha – 319
Moskva – 318
Varšava – 248
Lisabon – 242
Istanbul – 204
Bombaj – 55
Zdroj: GoEuro


Výpočtytesty si mohou vyzkoušet řidiči i zákazníci.